ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اگر در رشته‌ای تخصص و مهارت دارید و یکی از ایالت‌های استرالیا اسپانسرتان شده است، می‌توانید با استفاده از ویزای ۱۹۰ استرالیا به این کشور مهاجرت کنید. اگر می‌خواهید برای اخذ این ویزا اقدام کنید، باید به‌صورت جداگانه شرایط هر ایالت را مدنظر قرار دهید، چراکه تمامی ایالت‌های استرالیا هر ساله لیست جداگانه‌ای برای مشاغل موردنیاز خود اعلام می‌کند.

اگر می‌خواهید برای اخذ این ویزا اقدام کنید، باید بررسی کنید که عنوان شغلی‌تان‌ در فهرست STSOL از لیست مشاغل استرالیا موجود باشد. همچنین شغل موردنظر شما باید مرتبط با مدرک تحصیلی‌تان باشد و در حرفه و موقعیت شغلی اعلام‌شده تخصص و مهارت‌های لازم را داشته باشید.
انواع ویزای کار استرالیا برای اخذ اقامت موقت

ویزای کار استرالیا برای اخذ اقامت موقت استرالیا
۱. اقامت موقت برای افراد متخصص

افرادی که قصد دارند مدت کوتاهی در استرالیا مشغول به کاری بسیار تخصصی شوند یا در فعالیتی به نفع استرالیا شرکت کنند، سراغ اخذ ویزای ۴۰۰ استرالیا می‌روند. این دوره‌ی کاری معمولا ۳ ماهه است، اما اگر کار متقاضی بسیار حرفه‌ای باشد، می‌تواند دوره‌ی اقامت خود را تا ۶ ماه هم افزایش دهد.

اگر به دنبال اخذ این ویزا هستید، باید از سوی سازمانی در استرالیا دعوت به کار شوید. همچنین مهارت‌های خاص، دانش و تجربه‌ای داشته باشید که در استرالیا، مانند آن یا در آن سطح وجود نداشته باشد. اگر می‌خواهید برای این ویزا اقدام کنید، این نکته را از قلم نیندازید که تأمین هزینه‌های مالی در مدت اقامت به‌عهده‌ی خودتان است.
۲. اقامت موقت ویژه‌ی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص

ویزای ۴۷۶ استرالیا مختص فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی مثل راه وساختمان، شیمی، زیست‌محیطی، برق، مکانیک، معدن و مواد و … است که آخرین مدرک خود را در مدت ۲ سال قبل از درخواست ویزا از مؤسسات موردتأیید استرالیا دریافت کرده‌اند. این افراد می‌توانند به‌مدت ۱۸ ماه در زمینه‌ی رشته تخصصی خود در استرالیا مشغول به کار شوند. اگر این ویزا را داشته باشید، می‌توانید زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌دست آوردید، برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

نکته‌ی مهم این است که برای اخذ این ویزا باید کمتر از ۳۱ سال داشته باشید. همچنین مدرک مهندسی‌تان را از مؤسسه‌ای معتبر و موردتأیید استرالیا، طی دو سال گذشته دریافت کرده باشید. اگر درباره اخذ ویزا با رشته تحصیلی‌تان سوالی دارید به لینکی که در انتهای این مطلب وجود دارد، مراجعه کنید.
۳. اقامت موقت ویژه‌ی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

این ویزا مخصوص دانشجویان بین‌المللی است که اخیرا از یک مؤسسه‌ی آموزشی استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند. ویزای ۴۸۵ استرالیا به شما اجازه می‌دهد که پس از اتمام درس‌تان به‌طور موقت (دو تا چهار سال) در استرالیا کار کنید؛ البته فقط یک‌بار می‌توانید از این ویزا استفاده کنید.

برای گرفتن این ویزا محدودیت کمتری ازنظر سن وجود دارد و افراد واجدالشرایط زیر ۵۰ سال می‌توانند برای اخذ آن اقدام کنند. اگر می‌خواهید این ویزا را بگیرید، باید حداقل به‌مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده و مشمول بیمه‌ی درمانی این کشور نیز باشید.
۴. ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی

این ویزا به افراد متخصص اجازه می‌دهد در مناطق محلی یا کم‌جمعیت استرالیا، زندگی و کار کنند؛ این ویزا به شما و خانواده‌تان اجازه می‌دهد تا ۴ سال در استرالیا اقامت کنید. همچنین می‌توانید تا پایان اعتبار ویزا، بدون محدودیت به استرالیا رفت‌و‌آمد و درصورت واجد شرایط بودن، ازطریق ویزای نیروی کار منطقه‌ای (ویزای ۸۸۷) برای اقامت دائم اقدام کنید.

برای اخذ ویزای ۴۸۹ استرالیا علاوه‌بر شرایط کلی مثل داشتن اسپانسر، داشتن حداکثر ۴۵ سال، مرتبط بودن شغل با تحصیلات و کسب حداقل امتیاز اعلام‌شده، باید یکی از ویزاهای ۴۷۶، ۴۸۷، ۴۹۵ یا ۴۹۶ را هم داشته باشید. این نکته را هم از قلم نیندازید که مناطق موردتأیید برای داشتن اسپانسر، هر ساله توسط اداره‌ی مهاجرت به‌صورت رسمی اعلام می‌شوند و مکان اسپانسر شما برای اخذ این ویزا باید در آن لیست وجود داشته باشد.
هزینه‌ی اخذ ویزای کار استرالیا

هزینه انواع ویزای کار استرالیا برای اقامت دائم و موقت

هزینه‌ی تمام ویزاهای کار اقامت دائم در سال ۲۰۱۸، ۳۷۵۵ دلار استرالیاست و هر سال تغییر می‌کند.

هزینه‌ی هر یک از ویزاهای کار اقامت موقت استرالیا در سال ۲۰۱۸ از این قرار است:

ویزای کار اقامت موقت شماره ۴۰۰ : ۲۸۵ دلار استرالیا
ویزای کار اقامت موقت شماره ۴۷۶: ۳۷۵ دلار استرالیا
ویزای کار اقامت موقت شماره ۴۸۵: ۱۵۳۵ دلار استرالیا
ویزای کار اقامت موقت شماره ۴۸۹: ۳۷۵۵ دلار استرالیا

البته این هزینه‌ها دائما تغییر می‌کنند و بهتر است قبل از هر اقدامی درمورد هزینه‌های جدید ویزای کار استرالیا از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید. خبر خوب اینکه؛ هزینه‌ی ویزای اعضای خانواده به‌عنوان همراهان متقاضی ویزا بسیار کمتر از هزینه‌ی ویزای شماست و با کمترین هزینه می‌توانید ویزای آنها را هم دریافت کنید.

شرایط ویزای کار استرالیا بسیار متغیر است و هر سال نسبت به سال‌ قبل تغییر می‌کند. اگر قصد اخذ اقامت استرالیا را ازطریق کار دارید، بهتر است برای طی شدن روند صحیح مراحل آن، از مشاوره‌ی وکیل مهاجرت استرالیا استفاده کنید. مشاوره با یک وکیل مهاجرت کمکتان می‌کند در جریان آخرین تغییرات قرار بگیرید و مطمئن و محکم این مسیر را با موفقیت طی کنید.

کافی است فرم تماس زیر را کامل کنید تا کارشناسان گروه حقوقی مهاجرت پلاس سریعا با شما تماس بگیرند. آنها بهترین ویزا را متناسب با شرایط‌تان به شما پیشنهاد می‌دهند.

بازدید: 4

نظر خودتون رو بنویسید.

avatar
  اشتراک  
به من وقتی خبر بده که: